Aktorka śpiewająca. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza). Na stałe związana z Teatrem Narodowym w Warszawie. Można ją zobaczyć w spektaklu „Pchła Szachrajka” (reż. A. Seniuk, muz. M. Małecki), który z powodzeniem gra od lat, a także w roli tytułowej w przedstawieniu „Alicji Kraina Czarów” (reż. S. Narloch, muz. K.Gawlik) oraz w „Królu Learze” (reż. G. Wiśniewski).
Gościnnie występuje w Garnizonie Sztuki w „Victoria / True Women Show”.
Udziela się również w dubbingu (m.in. „Matylda”, „Dziwny świat”, „Cruella”, „Piękna i Bestia”, „Trole”, „Czarna wdowa”, „Wicked”), zastępując głosowo Emmę Thompson, Rachel Welch, Angelę Lansbury i inne znakomite aktorki.
Fascynuje ją teatr muzyczny. Reżyserowała spektakle z muzyką J. Wasowskiego „Siodło Pegaza” w Teatrze Narodowym, „Szarp pan bas” w Teatrze Osterwy w Lublinie i widowisko telewizyjne „Miasteczko Harmider”, do którego także napisała scenariusz. W Teatrze Muzycznym ROMA zajmowała się przygotowaniem aktorów i muzyków (praca nad interpretacją tekstu) do musicalu „Once” oraz współpracą reżyserską przy musicalach „Wicked”, „Aida”, „Waitress”, „We Will Rock You” oraz „tik, tik... BUM!”. Na małej scenie TM ROMA występowała w przedstawieniu „Nowy Jork. Prohibicja” oraz w recitalu „Niestety, to nie ty”.
Od lat z wielką pasją wykłada w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. W roku 2018 obroniła tytuł doktora i zrobiła habilitację. Od roku akademickiego 2024/25 jest dziekanem Wydziału Aktorskiego.
W 2022 roku powstał dyplom „Bliżej chmur. Zaraz spadam” według jej scenariusza i w jej reżyserii, nagrodzony na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Z kolei w 2024 roku jej projekt „w.a.s.o.w.s.k.i. | Fotoplastykon” otrzymał dotację z Ministerstwa Sztuki i mógł zostać zrealizowany jako Perły Nauki w Teatrze Collegium Nobilium. Spektakl wielokrotnie nagradzany na festiwalach i przeglądach ( min. Klasyka żywa )
W 2023 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu została wybrana do kapituły prestiżowej Nagrody Aleksandra Bardiniego, prestiżowej nagrody przyznawanej aktorom, aktorów, wokalistom, autorom, kompozytorom reżyserom i pedagogom zajmujących się piosenką aktorską.
W roku 2025 wyreżyserowała Galę PPA R.A.D.W.A.N sztuka znikania we Wrocławiu na Przeglądzie piosenki aktorskiej . W Krakowskim Teatrze STU zagrała w tym samym roku główną rolę w spektaklu ,, Sprzedawcy gumek w reż. M. Hycnara.