aktor, wokalista
Urodził się w Słupsku, ale dzieciństwo spędził w Trójmieście i tu, na deskach gdyńskiego Teatru Dramatycznego (obecnie Teatr Miejski) stawiał swój pierwsze kroki na scenie. Miał wtedy 6 lat. Pierwszą dużą rolę (Gavroche) zagrał w wieku 13 lat w polskiej prapremierze musicalu „Les Miserables” („Nędznicy”) w Teatrze Muzycznym w Gdyni w reżyserii Jerzego Gruzy.
Przez dwanaście lat uczył się w szkole muzycznej, najpierw w Gdyni, potem w Gdańsku, a w końcu w Bydgoszczy, grając na fortepianie i klarnecie.
Po ukończeniu studiów na Wydziale Aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej (1999) współpracował z teatrami warszawskimi: Narodowym, Polskim, Sceną Prezentacje i Romąorw Warszawie, a także Kabaretem Olgi Lipińskiej. Zagrał ponad 30 ról w dubbingu, użyczał głosu między innymi Luke'owi Skywalkerowi oraz disneyowskiej Myszce Miki.
Dużą popularność przyniosła mu rola Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość”, w którym gra od 2000 roku. Sympatię widzów zyskał również występując w telewizyjnym show „Jak Oni Śpiewają” (2008), gdzie doszedł do finałowego odcinka. Tańcząc w parze z Anną Głogowską zwyciężył 13. edycję „Tańca z Gwiazdami” (2011). Zwyciężył w 8 edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", dzięki czemu został jurorem kolejnego wydania, zastępując Bartka Kasprzykowskiego. Ma też w dorobku kilka ról filmowych („Strefa ciszy”, „Karol, człowiek, który został papieżem”, „Wkręceni”) oraz w Teatrze Telewizji.
W 2007 roku ukończył podyplomowe studia aktorskie na uniwersytecie w angielskim Manchesterze w Anglii. W latach 2008 - 2016 był aktorem Teatru Pieśń Kozła we Wrocławiu, uznawanym za jedną z najlepszych niezależnych grup teatralnych w Europie i odnoszącym znaczne sukcesy na międzynarodowych festiwalach. Spektakl „Pieśni Leara” zdobył cztery nagrody (w tym dwie najważniejsze, The Herald’s Archangel oraz The Scotsman’s Fringe First) na największym na świecie festiwalu teatralnym Fringe w Edynburgu w 2012 roku.
Śpiewanie jest ważną częścią jego działalności zawodowej już od chwili debiutu w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Wziął udział w wielu spektaklach, koncertach i projektach muzycznych występując m.in u boku Katarzyny Groniec, Mariana Opani czy Krystyny Tkacz, zaśpiewał partię Jasia w aktorskiej wersji opery Humperdincka „Jaś i Małgosia” zrealizowanej przez Polskie Radio, razem z Katarzyną Zielińską zrealizował w Teatrze Roma spektakl muzyczny „Berlin, czwarta rano” oparty na piosenkach z niemieckich kabaretów z lat 30-tych XX wieku, który został świetnie przyjęty przez publiczność i krytyków. Ostatnio przygotował solowy spektakl muzyczno-kabaretowy w stylu retro pt. „Album rodzinny”. Piosenki z tego przedstawienia zostały wydane na płycie pod tym samym tytułem. Przez dwa lata był wokalistą poznańskiego zespołu Leszcze.
Kacper zajmuje się też pracą pedagogiczną. W latach 1999-2003 był asystentem Anny Seniuk w warszawskiej Akademii Teatralnej, zaś w latach 2009-2012 prowadził zajęcia ze śpiewu zespołowego w ramach kursu Master of Arts realizowanego przez Teatr Pieśń Kozła dla Manchester Municipal University. Obecnie uczy tego przedmiotu w London School of Performing Arts Practices w Londynie.
Często angażuje się także w działania społeczne i charytatywne, m.in. od kilku lat jest ambasadorem Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę MATIO. Wspomaga też działania akcji Szlachetna Paczka oraz fundacji Uratujmy Życie, pomagającej chorym na rzadką chorobę genetyczną, sanfilippo.